dark light

facebook twitter youtube galeria rss e-mail

Európa Liga: Juventus – Fulham: Összefoglaló

A Juve komoly előnyre tett szert a jövő heti londoni visszavágó előtt.

Egy remek első félidőnek köszönhetően a Juventus 3-1 arányban győzte le a Fulham együttesét az Európa Liga nyolcad-döntő odavágóján, amelyet a torinói Stadio Olimpicoban rendeztek meg. A Zebrák góljait Nicola Legrottaglie, Jonathan Zebina, és David Trezeguet szerezték, ám a vendégek is eredményesek voltak, méghozzá Dickson Etuhu révén, amellyel a londoniak bizakodva várják a jövő hét csütörtöki visszavágót.

A Juve mindössze egy csatárral, nevezetesen David Trezeguet-vel kezdett, míg a klub jelképe, Alessandro Del Piero csak a kispadon kapott helyet. A Fulhamnál Gera Zoltán segítette az előre tolt éket, nevezetesen Bobby Zamorát. A meccs megkezdése után Diego és Zamora előtt is adódott gólszerzési lehetőség, ám a Juve volt az, amely 9 perc elteltével megszerezte a vezetést. Diego remek szögletet végzett el a jobb oldalról, minek után Nicola Legrottaglie 10 méterről fejjel jutatta Mark Schwarzer kapujába a játékszert.

A Fulham igyekezett válaszolni a bekapott gólra és ennek fényében egyre többet is birtokolták a játékszert, amellyel elsősorban Damien Duffot játszották meg a jobb oldalon. Az egyik ilyen akciónál az egykori Newcastle játékos remekül ívelte be a labdát Simon Davisnek 12 méterre a Juve kapujától, ám a walesi nem találta el a labdát, a Juve védelemnek így pedig már könnyű dolga volt a tisztázásban. A bianconerik ezután támadásokba kezdtek és egy lassan felépített támadást követően Antonio Candreva szerezhetett volna gólt, ám a fiatal nem tudott élni lehetőségével. A hazai csapat egyre magabiztosabban futballozott és a 25. percben meg is duplázták előnyüket. Candreva passzolta ki a labdát Zebinának Paul Konchesky szorításában. Zebina pedig Daviest és Etuhut is kicselezve óriási bombagólt szerzett. Schwarzer tehetetlen volt az esetnél.

Innentől kezdve a Juve igyekezett örömfocit játszani. Diego nagyszerű passzát követően Fabio Grosso találta magát remek beadási pozícióban, ám az olasz válogatott remek rosszul adta be a golyót, így Trezeguet és Candreva hiába várta azt. Később Claudio Marchisio passzolta le Grossonak a labdát a baloldalon, a védőt megpróbálta azt továbbpasszolni, ám a labda végül a játéktéren kívülre került. A 36. minutumban aztán a Fulham visszahozta magát a mérkőzésbe. Simon Davies szabadrúgását követően a Juve védők nem tudtak felszabadítani, a labda pedig Dickson Etuhu elé került, aki kapura lőtte azt és a labda Legrottaglie-n irányt változtatva végül Manninger hálójában kötött ki. Ezzel a londoniak megszerezték idegenben lőtt góljukat.

És négy perccel később majdnem 2-2 lett a mérkőzés eredménye, Brede Hangland fejesét védte nagy bravúrral Manninger, majd Aaron Hughes próbálta közelről a kipattanót a hálóba juttatni. Grosso azonban még idejében el tudta rúgni onnan a játékszert. E lehetőség újabb okot adott a Fulhamnak a hitre és Manningernek azzal kellett szembesülnie, hogy az olaszok foggal-körömmel próbálják tartani előnyüket. Ám, mindenki meglepődésére, a Juventus tovább növelte előnyét. Grosso ballábas lövését Schwarzernek kellett szögeltre mentenie. A szögletet követően pedig David Trezeguet elsőre a kapufát találta el, ám másodjára már bevette az ausztrál portás kapuját.

Kétgólos előnye dacára az Öreg Hölgy volt az, amely a szünetben változtatott. A középpálya jobb oldalára, azaz Hasan Salihamidzic helyére Mauro Camoranesit hozta be Zaccheroni. A Fulham óvatosabban kezdte a második játékrészt, talán attól tartottak, hogy a hazaiak megszerzik a negyedik góljukat is, amely aztán végleg szertefoszlatná továbbjutási esélyeiket. Camoranesi jelen léte a jobb oldalon még nagyobb fejfájást okozott a Fulham védőinek. Legrottaglie ismét fejjel szerezhetett volna gólt, ám most kevésbé volt olyan pontos, mint góljánál, így fejesét Schwarzer könnyedén védte.

Roy Hodsgon a 60. perc környékén szánta el magát első cseréjére, Simon Davies helyére Clint Dempsey állt be. Dempsey felépülése örömre adhatott okot a Fulhamnél, hiszen fontosa tagja ő a londoniaknak. A Juve pedig Vincenzo Iaquintát állította be David Trezeguet helyére. A hazai együttes az egyik legnagyobb helyzetét puskázta el a 62. percben. Hughes szabadrúgását követően Gera szerezhetett volna gólt fejjel, ám a labda végül Zamora mögé került, aki igyekezett leszakadni védőjétől a hosszú oldalon. A Juventus nem felejtetett el támadni és igyekezett minél nagyobb előnyre szert tenni, ami lehetőséget biztosított a Fulham-nek az ellentámadásokra. Az 75. percben a fővárosiak igyekezetek is kihasználni az egyik ilyen nagy lehetőségüket. Zamora lódult meg a jobb oldalon, majd passzolt Duffnak. Az ír pedig Cannavaro-val találta magát szemben, de még így is tovább tudta tenni a játékszert Zamoranak, aki pedig megpróbálta Chris Bairdnak továbbítani azt, ám a védő lesen tartózkodott a labda elrúgásának pillanatában.

Mindkét gárda igyekezett gólt szerezni a mérkőzés végéig. Diego és Iaquinta is közel állt a gólszerzéshez a találkozó utolsó perceiben. A brazil egy 20 méteres lövéssel tesztelte Schwarzer képességeit, míg az olasz támadó az ezt követően szöglet után kapu mellé fejelt. Ezzel 3-1 maradt a mérkőzés állása a Fulham pedig már csak a visszavágóban reménykedhet.

Kezdőcsapatok:

Juventus (4-3-2-1): Manninger - Zebina, Legrottaglie, Cannavaro, Grosso - Salihamidzic (46' Camoranesi), Poulsen (76' Sissoko), Marchisio - Diego, Candreva – Trezeguet
Csere: Pinsoglio, Grygera, De Ceglie, Sissoko, Del Piero
Tréner: Alberto Zaccheroni

Fulham (4-4-1-1): Schwarzer - Baird, Hangeland, Hughes, Konchesky - Duff, Davies (60' Dempsey), Etuhu, Greening - Gera – Zamora
Csere: Zuberbuhler, Kelly, Smalling, Neveland, Marsh-Brown
Tréner: Roy Hodgson