focivilag

Milik és Bonucci is tanácstalan

3 perces olvasási idő

A tegnapi, Benfica elleni hazai 2:1 arányú vereség után érthető módon nem a legjobb hangulatban nyilatkozott Arek Milik és Leonardo Bonucci, hiszen a második zakóval meglehetősen távol került a továbbjutás a H csoportból.

Milik szerint a Juventusnak változtatnia kell a tegnapi vereség után: “Vállalnunk kell a felelősséget, hiszen együtt győzünk, és együtt is veszítünk.”

A Bianconeri jelenleg 6 ponttal áll a Benfica és a PSG mögött, és csupán “jobb” gólkülönbségével előzi meg a negyedik helyen álló Maccabi Haifát.

Milik jól kezdte a mérkőzést, és már a 4. percben betalált, azonban ezután a csapat játéka fokozatosan visszaesett, és teljesen megérdemelten maradt alul portugál ellenfelével szemben az Allianz Arena közönsége előtt.

Az első 25 percben kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, jól teljesítettünk, gólt is szereztünk. Nem volt semmi hiba, azonban a mérkőzések 90 percig tartanak” mondta a lengyel támadó a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón.

Fizikailag visszaestünk. Valami hiányzik, de nem a kifogásokat keressük. Felelősséget kell vállalnunk ezért” – folytatta.

A Benfica sokkal többet tett a győzelemért, most kussolni kell, és dolgozni. Kegyetlenebbnek kell lennünk a pályán. Minden Juventus játékosnak vállalnia kell a felelősséget, még sok mérkőzés van hátra, amiken javíthatunk.”

Nem érdekel, hogy hány gólt szerzek, győzni akarok. Engem ez tesz boldoggá, ha győz a csapat. Együtt kell ezt elérnünk, remélhetőleg a következő mérkőzésen már sikerül, és tovább haladhatunk a célunk felé.”

Együtt győzünk és együtt is veszítünk. Nehéz pillanat ez, és olyan gyorsan magunk mögött akarjuk hagyni, ahogy csak lehet. Ma este veszítettünk, de fel fogunk állni. Valamit változtatni kell, de nehéz lenne megmondani, pontosan mit.”

Angel Di Mariát sikerült lencsevégre kapni, amint a lengyellel beszélt pár szót a mérkőzés után, értetlenkedve, hogy Max Allegri mégis miért őt cserélte le.

Csak beszélgettünk. Ezek köztünk maradnak.” mondta Milik.

Mi a Juventus fő baja? Pszihés, taktikai, esetleg fizikai oka van a kudarcoknak?

Nem tudok mit válaszolni erre a kérdésre. Együtt kell megtalálnunk a megoldást. Vannak ezek a kihagyásaink, és nehéz lenne megmondani, hogy vajon fizikai okai vannak-e. Ez nem történhet meg mindössze 30 perc elteltével.” ismerte el a támadó.

A korábbi Napoli támadó Dusan Vlahoviccsal kezdett tegnap este, milyen kettőjük között a viszony a pályán?

Szerintem még többre is képesek vagyunk, hiszen még csak most érkeztem, nem játszottunk túl sokat együtt. Ahogy ez változik, úgy lesz egyre jobb. Erős játékos. Majd az idő eldönti, hogy alakul ez.”

Osztotta a lengyel aggodalmait a csapat kapitánya, Leonardo Bonucci is, aki meglehetősen feldúlt állapotban nyilatkozott közvetlenül a lefújás után.

Teljesen jogos, hogy a szurkolóink kifütyülnek minket, nem igazán csodálkozhatunk ezen.” mondta Bonucci az Amazon Prime Video Italiának.

Egy olyan mérkőzést veszítettünk el, amit semmiképpen sem szabadott volna. Teljesen jogos, hogy kifejezik nemtetszésüket. Én vagyok a kapitány, vállalnom kell ezt a felelősséget is. Olyan időszakon megyünk most keresztül, amikor egyszerűen semmi nem megy.”

És ez nem csak az európai kupaporondra igaz: a hétvégén a jóval szerényebb képességű Salernitana ellenében volt teljesen súlytalan a csapat, és 2:0 után épphogy 2:2-re tudta menteni a mérkőzést épp az ő góljával, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy Milik győzelmet jelentő gólját tévesen vette el a mérkőzés legvégén a játékvezető. Ezzel együtt is a Juventus hét mérkőzésből mindössze két mérkőzést nyert meg az idei szezonban, és ugyan ennyit már el is veszített.

“Aggódom, kár is lenne tagadni. Sajnos mostanában jellemző ránk, hogy elveszítjük a mérkőzés fonalát. Nem tudom, miért történik ez, és ez az, ami miatt a leginkább aggódom.” folytatta Bonucci.

Nem tudjuk fenntartani a szintet egy egész mérkőzésen keresztül. Most kussolni kell, és dolgozni. Ennek meg kell változnia, azonban sok játékosunk van most, aki nem bevethető, és a fáradtság kikezdi a keretet.”

Forrás(ok): football-italia.net